Ekspluatācijā nodots nekustamā īpašuma fonda “Indexo Real Estate Fund” daudzdzīvokļu īres nams Pulkveža Brieža ielā 10

2.02.2024.

Publicitates Foto

2023. gada beigās noslēgušies renovācijas darbi eklektisma stilā celtajā namīpašumā Pulkveža Brieža ielā 10. Ēkas kopējā platība ir 4582.5 m2 un tajā tiks piedāvāti 85 ilgtermiņa un īstermiņa īrei labiekārtoti un pilnībā mēbelēti dzīvokļi. Ēka atrodas UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma vietas “Rīgas vēsturiskais centrs” teritorijā un tās renovācijā ieguldīti teju 5 miljoni eiro. 

Strādājot pie Pulkveža Brieža ielā esošā nama atjaunošanas, mums bija svarīgi, lai ēka saglabā savu stāstu un vēsturisko mantojumu. Esam patiesi gandarīti, ka šis projekts šobrīd ir otrais no trim “Indexo Real Estate Fund” portfelī esošajiem ilgtermiņa daudzdzīvokļu īres īpašumiem, kas ir nodots ekspluatācijā, un kurā tuvākajā laikā tiks uzsākta dzīvokļu ilgtermiņa izīrēšana,” norāda "Provendi Asset Management" ("Indexo Real Estate Fund" fondu pārvaldnieks) valdes priekšsēdētājs Kristaps Bērziņš.

Ēkas komplekss sastāv no vēsturiskās ēkas un jaunbūves ar kopējo platību 4582.5 m2, no tās iznomājamā platība ir 3518.9 m2. Nama renovācijas procesā tika saglabāta ēkas vēsturiskā fasāde, kas papildināta ar gaismas objektiem, lai izceltu ēkas greznumu.

Daudzdzīvokļu īpašumā īrei būs pieejami gan studio tipa, gan arī vienas un divu guļamistabu dzīvokļi platībās no 22.8 m2 līdz 72.2 m2. Septiņiem dzīvokļiem būs pieejami arī ēkas vēsturiskie balkoni. Pagrabstāvā ir paredzētas divas komerctelpas, kuru kopējā platība ir 230 m2.

Abām ēkām ir veikta koplietošanas telpu atjaunošana un izbūvēti jauni lifti katrā no kāpņu telpām. Galvenā kāpņu telpa renovēta, cenšoties pēc iespējas vairāk saglabāt vēsturiskos apdares elementus – flīzējumu, kāpņu margas un ieejas portālus. Teritorijā ir uzstādīta video novērošana un veikta iekšpagalma labiekārtošana. Īpašuma izīrēšanu un apsaimniekošanu nodrošinās SIA Vestabalt.

Ēku komplekss Pulkveža Brieža ielā 10 ir otrais no šobrīd trim “Indexo Real Estate Fund” portfelī esošajiem ilgtermiņa daudzdzīvokļu īres īpašumiem, kas nodots ekspluatācijā. Namīpašumā Elizabetes ielā 89 jau dzīvo īrnieki, savukārt ēkā Krišjāņa Valdemāra ielā 61 turpinās renovācijas darbi.