“Indexo Real Estate Fund’’ par 25 miljoniem eiro iegādājas divus iepirkšanās centrus Rīgā un Tukumā

29.11.2023.

2019. gadā rekonstruētais iepirkšanās centrs Mežciemā atrodas blakus Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai. Ēkā 7987m2 lielajā platībā atrodas vairāk nekā 50 nomnieku, no kuriem galvenais nomnieks ir veikals RIMI. Papildus iepirkšanās centrā ir atrodami tādi ikdienā nepieciešami preču vai pakalpojumu sniedzēji kā “Drogas”, “Sentor Farm Aptieka”, “E. Gulbja Laboratorija”, “Solution Gym”, “Pepco” un citi.

Tukuma centrā esošā iepirkšanās centra kopējā platība ir 4210m2 un tajā atrodas gandrīz 40 nomnieku. Līdzās ēkas lielākajam nomniekam RIMI, tajā atrodas tādi nomnieki kā “Drogas”, “Pet City”, “Jānis Roze” un vēl daudzi citi ikdienā plaši pieprasīti tirgotāji un pakalpojumu sniedzēji. 

“Abu iepirkšanās centru pārliecinoša priekšrocība ir to stratēģiski izdevīgās atrašanās vietas un plaši pieprasītie nomnieki, kas nodrošina stabili lielu apmeklētāju plūsmu. Iepirkšanās centrs Tukumā ir pirmais un noteikti ne pēdējais “Indexo Real Estate Fund” investīciju projekts ārpus Rīgas. Mēs esam pārliecināti par nekustamo īpašumu investīciju potenciālu Latvijas reģionos, un šobrīd mēs aktīvi izskatām arī citus piedāvājumus,” stāsta “Provendi Asset Management” valdes priekšsēdētājs Kristaps Bērziņš. 

Iepirkšanās centru “RIMI Gaiļezers” un “RIMI Tukums” iegādē pārdevēju pusi pārstāvēja Komerciālo nekustamo īpašumu attīstītājs un operators SIA “Riga Norge”, bet “Indexo Real Estate Fund” juridiskos pakalpojumus sniedza ZAB “drill.”. Investoru piesaistes starpniecības procesu nodrošināja Nekustamā īpašuma pakalpojumu un ieguldījumu pārvaldības uzņēmums “Colliers”. 

“Provendi Asset Management” pārvaldītā fonda “Indexo Real Estate Fund” portfelī ir pieci objekti dzīvojamā fonda un tirdzniecības segmentā ar kopīgo izīrējamo kvadrātmeru platību 22,857 un 50,5 miljoni EUR bruto vērtību. Šobrīd fonds mērķtiecīgi apzina un izskata nekustamā īpašuma piedāvājumus arī noliktavu un biroju segmentā. 

Pašreizējie fonda investori ir Latvijā rezidējoši uzņēmumi un investori, kas veido 53% no fonda kapitāla,  savukārt aptuveni 47% pieder diviem Latvijas pensiju plāniem, kurus pārvalda IPAS Indexo.

“Indexo Real Estate Fund’’ par 25 miljoniem eiro iegādājas divus  iepirkšanās centrus Rīgā un Tukumā